۱۴۰۲ شنبه ۵ اسفند
مزایای سرمایه گذاری در رشت

بطور کلی می توان موارد زیر را جزء مزیت های شهر رشت نسبت به سایر شهرهای کشور در بحث سرمایه گذاری علاقه‌مندان در این زمینه نام برد:

1. شکل گیری سازمان فضایی براساس مرکزیت: شهر رشت به عنوان مرکز استان هم از نظر اقتصادی و هم از منظر جغرافیایی و متصل بودن راه های استان به آن نقش مرکزیت را ایفا نموده و درصد بیشتر مبادلات اقتصادی و بازرگانی در این شهر انجام می پذیرد.

2. نزدیکی به کشورهای حاشیه دریای خزر و امکان مبادله کالا و خدمات و جذب گردشگران کشورهای حاشیه دریا بویژه کشور روسیه بدلیل تعاملات سیاسی- اقتصادی راهبردی در سال های اخیر.

3. جاذبه های اکوتوریستی مانند دریا و سواحل آن، تالاب، رودخانه و چشمه، آب بندها به همراه ذخایر غنی آبزیان و امکان پرورش آبزی پروری و جنگلهای انبوه در مناطق کوهپایه ای و کوهستانی.

4. آثار ارزشمند تاریخی، فرهنگی اعم از بناها، بافتها، مجموعه ها و محوطه باستانی

5. موقعیت مناسب طبیعی شهرستان بواسطه برخورداری از منابع آب سطحی و زیرزمینی، خاک حاصلخیز جهت کشاورزی بویژه برنج، چای و برخورداری از نوار ساحلی جهت گردشگری.

6. برخورداری از شهر صنعتی و فرودگاه رشت که موجبات تقویت مبادلات صنعتی و تجاری در سطوح ملی و بین المللی را فراهم آورده است.

7. احداث خط آهن تهران-قزوین-رشت-انزلی-آستارا که کشورهای شمال غرب استان گیلان را با مرکزیت رشت به مرکز ایران (تهران) متصل می کند. 

8. قابلیت های طبیعی شهرستان در جذب پرندگان مهاجر و افزایش آنها در سالهای اخیر و امکان گسترش شکار مجاز به صورت تفریحی شغلی

9. وجود بازارهای محلی و هفتگی و دائمی برای مبادله محصولات کشاورزی و تولیدات غیرکشاورزی.

علاوه بر موارد مطروحه، می توان به بسیاری دیگر از قابلیت های شهر رشت همچون شهر خلاق در زمینه خوراک شناسی 2015 یونیسکو را اشاره نمود که با دارابودن بیش از 220 مورد تنوع غذایی فرصت طلایی را در زمینه جذب گردشگران داخلی و خارجی فراهم نموده است.  

تاریخ به روز رسانی:
1400/12/23
تعداد بازدید:
781
Powered by DorsaPortal